Г-подібні

В даний час Г-подібні сходи з дерева вважаються найбільш поширеними сходовими конструкціями, які можна зустріти майже в будь-якому заміському будинку або котеджі. Така популярність Г-образних сходів, перш за все, обумовлена тим, що даний різновид сходових конструкцій відрізняється компактністю, простою установкою і високою декоративністю.

Як правило, поворотні ділянки Г-подібних сходів з дерева робляться або через майданчик, або через два або три забіжні щаблі. Варто, однак, відзначити, що багато забіжних ступенів, розміщених на одному повороті, може істотно знизити комфортність пересування по сходовій конструкції. Справа в тому, що вузькі частини ступенів г-подібних сходів з дерева не можна використовувати для пересування, через що проблемні ділянки доведеться обходити, притискаючись до стінки.

Якщо Г-подібні дерев’яні сходи з дерева встановлюються в кутку і мають загородження, то поворотну ділянку такої сходової конструкції, куди входять тятива, щаблі й саме огорожу, прикріплюється до кутового стовпа. Сам кутовий стовп при цьому може бути вивісним або стояти на підставі. Це потрібно для того, щоб забезпечити додаткову міцність і жорсткість сходової конструкції.