Метеликові

При влаштуванні будинку і котеджу виникає питання мансардних або горищних сходів. Мансардними сходами користуються час від часу, і тому зрозуміло бажання зробити їх якомога більш компактними. Така ж ситуація виникає при плануванні міжповерхових сходів у дворівневій квартирі.

Вимога до допоміжних сходів: вони повинні бути компактними, займати мало місця і бути естетичними і при цьому залишатися зручними в експлуатації і безпечними. Найбільш відповідають цим вимогам гвинтові сходи та сходи з ступенями качиний крок або метеликові сходи.

Сходи качиний крок або метеликові отримали свою назву через особливу форми ступенів і пов’язану з цим динамікою підйому по сходах. Сходи можуть бути Г-подібної форми, трапецієподібної або у формі крила метелика. Залежно від першого або останнього ступеня підйом / спуск можна почати тільки з однієї ноги (правої або лівої) в залежності під яку ногу зроблена виступаюча частина ступені. Іншу ногу відразу необхідно ставити на наступний щабель.

При подальшому підйомі перша нога переноситься через другу і ставитися відразу на третю сходинку. Тобто крокувати по сходах ‘‘качиний крок’’ доводиться через щабель. Так само здійснюється і спуск по сходах. Кут підйому таких сходів становить близько 70 градусів. Завдяки цьому метеликові сходи займають в два рази менше місця. Як правило виготовляють метеликові сходи, як прямий трап, але можливе виготовлення і поворотних сходів з проміжним майданчиком.